finanse bankowość świat ludzie...

Banki - informacje

Kredyty i pożyczki dla zadłużonych. Kredyty bez BIK

Hasło pożyczek dla zadłużonych od jakiegoś już czasu jest bardzo popularne. Warto zatem nieco bliżej przyjrzeć się temu zagadnieniu. Wydawałoby się przecież, że samo pojęcie ?pożyczka dla zadłużonych? brzmi już dość absurdalnie. Wszyscy przecież doskonale wiemy, że banki z zasady nie pożyczają pieniędzy (nawet mniejszych kwot) osobom, na których już ciążą jakieś zobowiązania. Jeśli np. spłacamy już kredyt hipoteczny i raczej nie mamy szans na zaciągnięcie kredytu konsumpcyjnego w banku, możemy zawsze skorzystać z możliwości, jaką stanowią pożyczki pozabankowe.

 

 

W dzisiejszych czasach znajdziemy wiele tego typu ofert w Internecie. Bardzo często (jeśli chcemy pożyczyć ok. kilkaset złotych) możemy dopełnić wszystkich formalności bez konieczności odwiedzania siedziby firmy. Dlaczego o tego typu pożyczkach mówi się, że są przeznaczone dla osób zadłużonych? Jak chyba nietrudno się domyślić chodzi tutaj o fakt, że instytucje finansowe pozabankowe nie sprawdzają (nie mają takiej możliwości prawnej) historii kredytowej swoich kontrahentów. Stąd też nawet te osoby, które w przeszłości miały problemy ze spłatą długów, mogą z powodzeniem skorzystać z oferty pożyczki przez Internet.

Kredyty / Pożyczki bez BIK  -  kliknij TUTAJ

Jak właściwie powinny postępować osoby zadłużone, którym przydałby się jeszcze jeden kredyt? Jeśli potrzebują one stosunkowo małej kwoty, mogą zawsze pokusić się z oferty instytucji udzielających tzw. pożyczek przez SMS lub przez Internet. Zazwyczaj decyzja kredytowa zapada po kilkunastu minutach od wysłania formularza online lub SMS-a z kwotą postulowanej pożyczki. Pieniądze w takim przypadku możemy otrzymać zarówno w formie gotówkowej jak i przelewem na konto. Ze względu na fakt, że w grę wchodzą stosunkowo niewielkie kwoty, zdarza się, że dłużnicy spłacają raty pożyczki, które nie przekraczają kilkunastu złotych. Warto dodać, że instytucje pozabankowe, które udzielają pożyczek na dowód, dopuszczają możliwość spłaty zobowiązania w formie gotówkowej. Można nawet zdecydować się na spłatę kolejnych rat podczas umówionych wcześniej wizyt przedstawiciela danej firmy.

Oczywiście instytucje pozabankowe oferują także pożyczki dla zadłużonych na większe kwoty. Jednak tego rodzaju kredyt wiąże się przeważnie z koniecznością posiadania jakiegoś zastawu lub zabezpieczenia pożyczki hipoteką. Na rynku finansowym działa sporo instytucji pozabankowych, które specjalizują się w udzielaniu pożyczek nawet na kwoty rzędu kilkuset tysięcy złotych. Najczęściej oferty tego rodzaju kierowane są do firm, które mają przejściowe problemy z płynnością. Wiadomo, że przedsiębiorstwa, które miały zaległości w opłatach do ZUS i US, nie mogą liczyć na kredyt bankowy. Zatem oferowane w Internecie prywatne pożyczki dla zadłużonych są w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem.

Pożyczki dla zadłużonych mają jedną podstawową zaletę. Otóż przyznaje się je praktycznie wszystkim pełnoletnim osobom, które złożą stosowny wniosek. Warto jednak pamiętać o tym, że ta forma kredytowania ma niestety także pewne minusy. Największą wadą pożyczek bez BIK jest fakt, że ich oprocentowanie sięga nawet 25% w skali roku. To o wiele więcej niż oprocentowanie kredytów konsumpcyjnych czy gotówkowych oferowanych w bankach. Kolejnym minusem jest fakt, że okres spłaty zobowiązań tego rodzaju jest najczęściej relatywnie krótki, co oznacza, że ich spłata może być w wielu przypadkach dość problematyczna. Instytucje pozabankowe nie tylko naliczają liczne prowizje (np. za samo udzielnie pożyczki, za rozpatrzenie wniosku itd.), ale w dodatku nie dopuszczają możliwości odłożenia spłaty raty w przypadku trudności finansowych.

źródło: expertbank.pl

Bankowy kredyt gotówkowy – złóż wniosek