finanse bankowość świat ludzie...

O wszystkim...

CZKAWKA PO OKRĄGŁYM STOLE CORAZ GŁOŚNIEJSZA

Kiedy w 1989 roku Polacy przeżywali euforię i dumę z pierwszych wyborów parlamentarnych nikt nie przypuszczał, że nasza wolność odbije nam się delikatną czkawką. Pełni ufności do nowego rządu Polacy nie sądzili, że w tej całej demokracji kryje się coś złego. Najważniejsze, że mamy wolność.

 

 

WOLNOŚĆ I CO DALEJ?

 

Gdy emocje już opadły, ludzie popadli w konsternację. Trzeba było odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Ci sprytniejsi zakasali rękawy, założyli firmy i zdecydowali się na własny biznes. Pozostali jednak w całej tej wolności nieco się pogubili. Nikt też nie śmiał pytać

co zrobić, jak zrobić, bo przecież wszyscy zgodnie czekali na taki stan rzeczy. Społeczeństwo nie przygotowane do samodzielnego myślenia, biernie brało udział w tworzeniu Nowej Polskiej Rzeczywistości. Biernie, bo brakowało odpowiednich kwalifikacji, brak pomysłu na działanie, brak narzędzi do budowania własnych inicjatyw, pozostawił Polaka w punkcie ,,zero”. Skutkiem tego, Polacy wciąż dzielą się na krzyczących w duchu ,,wróć komuno” i na tych, którzy oblizują resztki spadające z Pańskiego stołu demokracji.

Ci pierwsi zazwyczaj są bacznymi obserwatorami newsów politycznych, krytykują każdą, nawet słuszną postawę rządu. Z utraconą już nadzieją, że komuna kiedyś wróci i z goryczą, że to wszystko takie niesprawiedliwe.

,,Nie tak miała wyglądać nasza wolność. Miało nam się żyć lepiej, bezpieczniej. Mieliśmy być szczęśliwi i mieć wszystkiego pod dostatkiem. A tym czasem co? Mamy wszystko, ale nie mamy pieniędzy, żeby to kupić. Za komuny było ciężko, ale człowiekowi jakoś łatwiej się żyło.” – narzeka jeden ze stołecznych taksówkarzy.

 Indywidualne Konto Emerytalne – załóż już dziś >>>

 

EMERYTURA

Kapitalizm ma to do siebie, że generuje powstawanie prywatnych podmiotów gospodarczych. W przypadku zmiany systemu z socjalistycznego, gdzie wszystko jest państwowe na system generujący powstawanie prywatnych przedsiębiorstw, gospodarka państwowa, logicznie rzecz biorąc, staje się zagrożona. Powstają prywatne odpowiedniki państwowych sklepów, fabryk, banków, i co ważne w tej treści, prywatne odpowiedniki ZUS ... cały artykuł dostępny na: ExpertBank.pl