finanse bankowość świat ludzie...

Banki - informacje

Najlepsze konto bankowe 2012 roku - obiektywnie ;)

 Mamy nowy - 2013 rok. Postanowiliśmy wybrać najlepsze bankowe konto internetowe 2012 roku. Jeszcze parę lat temu wybór był prosty – mBANK i eKonto. Obecnie wybór jest dużo większy, a mBank wydaje się trwać w przekonaniu o swojej dominacji, nie oferując niczego przełomowego. W naszym rankingu braliśmy pod uwagę: opłaty za konto, dostęp do darmowych bankomatów, innowacyjność, obsługę oraz dostęp do placówek stacjonarnych.

Nasze podium:
1.    Alior Bank – konto osobiste
2.    Alior Sync – konto osobiste
3.    mBank – ekonto

Alior Bank wygrywa praktycznie  we wszystkich kategoriach i naszym zdaniem faktycznie jest kontem bezpłatnym.

Alior Sync może i jest najbardziej internetowym i „młodzieżowym” kontem ale dostęp do stacjonarnych placówek stawia wyżej jego starszego brata  – Alior Bank.

mBank dalej w czołówce, ale jeśli jego oferta będzie nadal wyglądać tak samo jak jeszcze parę lat temu, będzie „leciał” w dół.

Wybraliśmy podium ponieważ dalsze miejsca trudno sklasyfikować. Naszym zdaniem Inteligo nadal nieźle się trzyma. Getin Bank również oferuje darmowe konto  internetowe bez wymaganych wpłat, zdobywa coraz więcej klientów – jednak obsługa …

Zapraszamy do dyskusji. Jakie jest wasze zdanie? Jakie macie osobiste doświadczenia z w/w bankami? Może waszym zdaniem "podium" powinno być zupelnie inne (kolejność miejsc, a może zupełnie inne banki)?, ....